Jak se rodí fotbal

Je to přibližně 25 let, co se na příbramské fotbalové scéně objevilo mužstvo Gaudentes. Jednalo se o partu kluků z příbramských farností a jejich kamarády. Scházeli jsme se na zápasy v malé kopané na různých hřištích nevalné, někdy až hrůzné úrovně.

Nastupovali jsme proti mužstvům, která přistupovala k zápasům zodpovědně a bojovně, ale také jsme narazili na soupeře, kteří přicházeli posilněni od Kosů, a to nejen polévkou. Pro tyto zápasy platilo – přežít ve zdraví. Mužstvo existovalo několik sezón, poté jeho hvězda zapadla a mužstvo se rozpadlo.
V loňském roce se ozvaly hlasy, že by nebylo špatné jít si zase někdy kopnout. Kde ale sehnat dostatek hráčů? Jak jsem se již zmínil, je to mnoho let, co jsme hráli za Gaudentes, a za tyto roky se některým z nás narodilo hodně synů, jiným hodně dcer. Další „ hráči“ se přistěhovali z různých koutů naší země.
Na prvním „zápase“ se tedy sešli otcové se svými potomky nebo otcové, kteří své potomky budou moci přivést až za pár let. Naším útočištěm je hřiště s umělým povrchem na Březových Horách.
Tímto vzpomínáním chceme upozornit případné zájemce, kteří by si chtěli zahrát fotbal, že jarní sezóna určitě vypukne. Nejsme žádná uzavřená parta, rádi přivítáme další hráče – přiveďte i své kamarády. Hrajeme přibližně jednou za čtrnáct dní
v pátek od 19 hodin. Hrajeme pro zábavu, s dětmi a výjimečně pro žízeň. Kdo máte zájem, kontaktujte Honzu Ciklera, Martina Zemka nebo Frantu Sobotku. Sportu zdar, našemu fotbalu zvlášť!!
P.S. Není ani tak důležité, jak se fotbal rodí, důležitější je, že se vůbec zrodil. Tak trochu čekáme, jestli se k podobné akci neodhodlají také naše manželky, dcery (a maminky). Spousta volejbalových hřišť na vás čeká. Nenechte se zahanbit!