Noc kostelů 2015

Rádi bychom Vás všechny touto cestou pozvali na již tradiční Noc kostelů, která se letos koná v pátek 29. května.

Dveře našeho kostela otevřeme veřejnosti v 18.00.

V 18.30 zahájí celou akci svojí promluvou P. Jindřich Krink.

Ve 20.00 začne přednáška Ing. arch. Aleše Brotánka, který nás seznámí s proměnami sakrálního prostoru v návaznosti na II. vatikánský koncil – jeho přednáška bude doprovázena videoprojekcí.

Ve 21.30 se můžeme těšit na vystoupení Codexu Temporis. Na závěr celé akce proběhne společná modlitba.

Během večera se naši hosté budou moci seznámit s historií kostela, a to formou komentovaných prohlídek. Letos – vzhledem k probíhající rekonstrukci střechy kostela – zůstanou dveře do věže z bezpečnostních důvodů zavřené. Vítáni jsou i dětští návštěvníci, věříme, že i letos nám nakreslí spoustu krásných obrázků. I letos chceme našim hostům nabídnout malé občerstvení, podávat se bude káva, čaj a sladké i slané dobroty.

Tolik k samotnému programu. Nejsem ale ta pravá, která by měla o této akci psát, protože zatím je můj podíl na její organizaci nepatrný. Letos opět největší díl práce leží na Monice Ciklerové, která píše, telefonuje, zařizuje,… Bez ní bych teď neměla o čem psát. Chtěla bych Vás touto cestou také poprosit o pomoc, práce je kolem celé akce dost a každá pomoc se hodí. Bude třeba pomoci s úklidem kostela před a po akci, s přípravou „bufetu“, s výzdobou. Nejvíc ze všeho nás ale potěší, když přijdete a budeme moci ten večer strávit společně.

Podrobný program a informace