Kdyby to byl Váš příběh: Magnetofon od Ježíška

Barborka, tehdy desetiletá školačka, toužila po kazetovém magnetofonu (CD přehrávače ještě neexistovaly), na kterém by si mohla pouštět písničky. Rodičům o něj říkala již mnohokrát. Vysvětlovala jim, že většina holek a kluků ze třídy již takový magnetofon má, že je skoro jediná, která nemůže poslouchat „suprovou muziku“ a proto, že ten magnetofon doslova potřebuje. Slibovala, že si na něj přidá ze svého kapesného. Stále nic. Až teď, máma s tátou tajemně říkali, že má napsat Ježíškovi. A také se vyptávali jaký by ten magnetofon měl být, kde se dá koupit, kolik stojí a co za kazety se jí líbí. Snad se tedy dočká.

Konečně! Je Štědrý den a vedle v pokoji se ozval zvoneček. Vběhla tam a skutečně! Pod stromečkem bylo mnoho dárků, jedna krabice byla ale nápadně větší. Ani se nemohla dočkat, téměř nevnímala, co jí u slavnostní tabule. Jenom aby to již bylo pryč a rozbalovali se dárky.
Jako každoročně rozdávala. Tátovi a mámě Ježíšek přinesl dárků jenom několik, jí spoustu. A ten největší balíček byl také pro ní. Nechala si ho až úplně na konec. Již se těšila, jak bude vyhrávat písničky na novém magnetofonu. Nedočkavě rozbalila krásný papír a … našla zimní boty. Smích, který rodiče spustili bude slyšet snad nadosmrti. Zřítil se jí celý svět. Byly to boty a nikoli vysněný magnetofon! Možná by i tohle nějak zvládla, ale ten hurónský smích mámy a táty jí přímo bodal u srdce. Vždyť oni se smáli jejímu zklamání. Ponížili jí, ublížili jí, zahanbili jí. Smutek se změnil v potok slz.
Nic nepomohlo, že se pod křeslem vedle stromečku našel ještě jeden balíček a v něm ten magnetofon. Tu způsobenou bolest jí již nenahradil. Dodnes, a to je již hodně roků pryč, se jí ten zážitek vrací. Dodnes to nedokázala rodičům odpustit.
A co víc! Nedávno se přistihla, že uvažuje podobným způsobem, když na ní její děti škemraly nové CD přehrávače. Zaskočilo jí to. Copak by mohla být taková a způsobit vlastním dětem stejnou bolest?

Co se to tehdy odehrálo? Může Barbořino chování dnes nějak souviset s jejím zážitkem z dětství?

Značka pro odpovědi: p03
Odpovědi, i vlastní příběhy, můžete posílat písemně (dopis lze vložit do schránky v kostele), mailem na adresu svarc@centrum.cz nebo formou SMS na číslo 602 290 209.

Máte na srdci nějaký příběh, který byste chtěli lidem vyprávět, a netroufáte si sami napsat? Rádi Vám pomůžeme. Dejte nám vědět, spojíme se s Vámi a pomůžeme Vám příběh sestavit.

Srdečně a s poděkováním
Ing. Pavel Švarc