Kdyby to byl Váš příběh: Mužská lítost

Třicetiletý Bedřich, sedí v ložnici na ustlaném manželském dvojlůžku. Po tvářích mu stékají horké slzy lítosti. Manželka mu před několika minutami vmetla do tváře, že ji vůbec s ničím doma nepomůže, že je na vše sama, že je úplně k ničemu a že je dobrý leda k tomu, aby přinesl domů nějaké peníze, ale ani těch, že není příliš mnoho. Sedí tam a nechápe proč nemluvila o právě dostavěném rodinném domku, pěkném zánovním autě a úctyhodně narůstajících zůstatcích čtyřech účtů stavebního spoření. Nechápe vůbec nic. Přeje si nebýt. Zmizet z ponurého světa peněz někam pryč …anebo alespoň aby jej tady nikdo nenašel a nezeptal se co tady dělá…

To je kousek z bolavého vyprávění jednoho docela nenápadného mladého muže. Dokázali bychom mu poradit? Kde se bere jeho lítost? A co jednání jeho manželky? Mát nějakou zkušenost?

(Značka pro odpovědi: p04)

Pojďme si vyměnit zkušenosti. Názory každého člověka jsou důležité. Každý žijeme svůj vlastní osobitý životní příběh a mnohdy, aniž bychom to tušili, může několik našich slov druhým pomoci. Nebojme se vyprávět o sobě, mějme odvahu rozdělit se o své postřehy. S láskou lze říct cokoli, aniž by to bolelo. Jakub Vás podpoří.

Odpovědi, i vlastní příběhy, můžete posílat písemně (dopis lze vložit do schránky v kostele), mailem na adresu svarc@centrum.cz nebo formou SMS na číslo 602 290 209. A podepisovat se nemusíte, bylo-li by Vám to nepříjemné.

Srdečně a s poděkováním
Ing. Pavel Švarc