Noc kostelů

Mezinárodní projekt „NOC KOSTELŮ“ se v tomto roce uskuteční již potřetí. V pátek 27.května 2011 ve večerních a nočních hodinách proběhne tato akce v celé České republice. Druhým rokem se zapojuje i Příbram a její kostely.

Jaké základní myšlenky vlastně tuto aktivitu provázejí? Hlavním rysem Noci kostelů by měl být její ekumenický charakter. To, že se zapojují společenství různých církví, by mělo lidem přinést zážitek rozmanitosti křesťanských církví a vnímání kulturního a duchovního bohatství křesťanství. V průběhu tohoto večera se mohou návštěvníci setkat s křesťanstvím prostřednictvím rozhovoru, hudby, umění, zážitku apod. Konkrétní podoba programů se odvíjí od spolupráce farností a církevních sborů a představuje tak charakter těchto křesťanských společenství.
V Příbrami se letos do Noci kostelů zapojuje Svatá Hora, farní kostel sv.Jakuba Staršího na náměstí T.G.Masaryka a Sbor Církve československé husitské Mistra Jakoubka ze Stříbra na Březových Horách. Večer bude zahájen společným zvoněním zvonů ve všech třech kostelích v 19 hodin a pokračovat bude prohlídkami, koncerty, diskuzemi, výstavami až do 23.hodiny. Zakončen bude duchovním slovem, modlitbou a následně opět společným zvoněním všech zvonů po třiadvacáté hodině. Za zmínku ještě stojí, že by měl být, stejně jak tomu bylo i minulý rok, zřízen speciální spoj mezi příbramskými kostely. Veškeré kulturní aktivity, koncerty, výstavy i duchovní programy probíhají v průběhu večera po celé republice zdarma. (více na www.nockostelu.cz)